Medaus mėnesis su mama. 2 dalis

Jei norėčiau, čia, tolimoje Korfu saloje, tikrai galėčiau susirasti graiką. Vyrą iš stuomens ir liemens, ir dar mokantį skaniai gaminti. Vienai ar kelioms dienoms, savaitei ar ilgiau, tačiau…
Nenoriu.
“Duok Dieve, jog jie nesuprastų mano mandagumo bei šypsenos priešingai“ – mane perskrodžia mintis.
“Jie net nežino, kaip man padeda“ – kita mintis atsako. “Jie net nežino, jog kitokioje ateityje čia turėjau atvažiuoti ištekėjusi“.

Lietus pylė kaip iš kibiro. Visi žmonės susigūžę tupėjo viešbutyje –  vieni mėgavosi kokteiliais, kiti vaikštinėjo lyg nerasdami vietos, o didžiausia dalis, tarp kurių buvau ir aš, antrame viešbučio aukšte “gaudė“ internetą.
“Čia ilgiau neišsėdėsiu“, – atitraukiau akis nuo telefono ir nupėdinau iki lango. Lietus jau buvo nurimęs, tačiau pajūryje nesimatė nei vieno žmogaus. Tai manyje sukėlė intrigą – kas gali būti geriau nei vienai būti pajūryje? Nors ir šaltame.

Nieko nelaukdama stvėriau mėlyną rankšluostį, užrašų knygutę, į kurią dabar ir rašau, ir nužingsniavau prie tos pačios jūros, kurią stebiu jau kelias dienas. Išėjus į gatvę, kurioje nežinai, kaip sugeba apsilenkti automobiliai, išgirdau vieno iš jų pyptelėjimą. Apsidariau – nei viena mašina nevažiavo, tik kelios stovėjo pastatytos prie gatvės bei viešbučio. Įsitikinusi, jog niekas tikrai man negalėjo pyptelėti, praėjau arką, skyrusią gatvę nuo jūros, nusileidau laipteliais žemyn ir tuomet už savęs išgirdau jau tapusį pažįstamu balsą:

-It’s closed, you know (Žinai, tai uždaryta).
– I know (Žinau),- nusišypsojau, pažvelgdama, jog paplūdimio baras, kuriame dažniausiai paimdavau sulčių ar kavos, buvo uždarytas. – I know (žinau),- pakartojau ir nuėjau tiesiai link pajūrio gultų. Neatsisukdama atgal.

Jis – virėjas. Kiek žinau, kiek supratau iš fakto, jog toje pačioje baro erdvėje gamino maistą. Tiek aš jį, tiek jis mane pirmą kartą pamatė šiandien, dar prieš pradedant lyti. Kuomet pasiprašiau paragauti (tai yra, mama norėjo paragauti), paprastos Pitta duonos – be mėsos, be daržovių ir padažų. Tik duonos. Po tokio prašymo jo akyse pamačiau nuostabą, lūpose – šypseną. Nė nesudvejojęs, jis paėmę mano atsineštą lėkštę ir Pitta duonos įdėjo tiesiai iš keptuvės.

– But you have to come and taste Pitta later. With meat, not just Pitta bread“ (Bet vėliau turi ateiti paragauti ir patį Pitta. Su mėsa, ne vien Pitta duonos“) – jis nusijuokė toliau kepdamas.
– Of course (Žinoma),- nueidama atsakiau tokiu pat juoku.

Ar nuėjau paragauti? Žinoma. Ir to patiekalo vėl gavau tiesiai iš keptuvės.

Ir kaip tuomet pasijutai, Paulina?

Dviprasmiškai. Toks mažas dalykas privertė mane nusišypsoti, tačiau tuo pačiu ir nuvylė – tik apsisukdama atgal pamačiau, jog moteris, stovėjusi už manęs, tokio paties Pitta iš keptuvės negavo. Rinkosi iš tų, kurie jau buvo pagaminti ir spėję atvėsti. Tik rašydama šį sakinį suprantu, jog man pasirodė daug svarbiau, kaip pasijuto ta moteris, nei tai, jog galbūt kažkas man parodė dėmesį. Aš daug labiau norėjau, jog ta moteris nebūtų nusivylusi nei to, jog toks dėmesys (jei toks iš tiesų buvo) man būtų pasikartojęs.

Paulina, ar nematai čia kylančios problemos? Ar nematai vieno savo charakterio bruožo, kuris galbūt, tik galbūt, pakišo tau koją ir taip leido pačią save prieš kiek laiko įskaudinti? 

Ir visgi. Čia, prie bangomis kalbančios jūros, šiam virėjui tariau ačiū. Ne žodžiais, o mintimis. Ne vien už skanią Pittą, tačiau ir tą paprastą, tačiau šiame gyvenimo etape man taip reikalingą, švelnumą.

Juokinga. Aš net nežinau jo vardo. O jis nežino, jog apie jį rašau.

 

Su meile,
Paulina 

44533047_257398298252419_8825046522031767552_n

44575395_289608695212248_1832002975665487872_n

4 komentarai “Medaus mėnesis su mama. 2 dalis

 1. O antra dalis 🙂 Faina. Ok. Aš turiu teoriją apie gražius žmones. Na, kas yra gražus žmogus, tu labai gerai apibūdinai. Na, aš dar kaip vyras pridėsiu ir išvaizdą, ai, sorry, bet vyrai myli akimis, nors nesakykit, kad moterims patiktų koks prasmirdęs bomžas, ai, atitinkamoms moterims gal ir patiktų. Taigi teorija – gražiems žmonėms gyvenime labiau sekasi, arba gyvenasi lengviau. Va, ką tu ir pati patvirtini. Tu gavai karštos Pitos iš keptuvės, nes esi maloni ir graži. Iš savo patirties papasakosiu irgi. Grįžo dabar iš dekretinių kolegė, Per tas jos dekretines gal kokios 3-4 jos vietoje pabuvoje ir niekaip nepritapo. Kodėl? Todėl kad ji gražus žmogus (ne fizine prasme), su ja malonu dirbti kartu, nors ir būna problemų ir pan. Ir kai ko ji prašo, tai visi labiau stengiasi jai padėti. Dėl to, kad malonu. Dėl to, kad gausi tą malonumą, atsaką, iš jos atgal. Na, man tiesiog įdomu kartais stebėti žmones ir pamatyti, kodėl kai kurie dalykai gyvenime vyksta taip ar kitaip. Ok, laukiam tęsinio.

  Patinka

  1. Labas dar kartelį! Tavo labai puikus pastebėjimas – iš tiesų, kuomet žmogus yra malonus, kuomet bendrauja maloniai, nuoširdžiai, kada stengiasi, tai ir jam nori padėti. Nori būti toks pats malonus. Tiesa. Tokių žmonių būna kartais sunku atrasti, o kuomet atrandi, tai ir stengiesi išsaugoti. Aš kol kas esu pakeitusi porą darbų, bet kai pagalvoju kodėl… Ne dėl to, kad darbas negeras, bet… Dėl žmonių. Dėl to, kad žmonės buvo su visai kitokiomis vertybėmis, kitokiu bendravimu. Tokiu, koks man tikrai nepatiko. Taigi atsimušam į tą patį – viską lemia žmogus ir jo elgesys, bendravimas.
   O išorinis grožis… Manau, jis traukia, ypač traukia pačioje pradžioje, kuomet dar gerai nepažįsti žmogaus. Tačiau, kuomet pradedi pažinti ir supranti, kad su tuo išoriškai gražiu žmogumi neturi nieko bendro (skiriasi vertybės, požiūriai, pomėgiai, siekiai), tuomet ir pats išorinis grožis išblunka. Žmogus toks ir lieka – gražus, tačiau tau asmeniškai neįdomus. Na, bent jau man taip būna. Jei su žmogumi neturiu apie ką bendrauti ar jaučiuosi, kad turiu jam įtikti, tas žmogus gali būti Super Turbo pasaulio grožio etalonas, bet man jis bus tiesiog toks. Hm. Čia tikriausiai tema, kuri niekuomet neišsenka :DD

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s