Sugrįžus namo. 6 dalis

Ant mano stalo iš lėto skleidžiasi padovanotos rožinės tulpės. Kvepia pipirmėtėmis. Ant sienos mirga atsispindinti žvakės šviesa.

O aš galvoju apie mus – moteris. Apie mūsų amžiną norą išsaugoti tai, ką turime. Apie norą apglėbti visus ir viską, suspėti šen be ten. Galvoju apie tai, jog per daug save atiduodame kitiems ir per mažai pasiliekame sau, per daug rūpinamės aplinka ir per mažai rūpinamės tikrąja savimi. Per dažnai norime būti didvyrėmis kažkieno kito istorijoje, tačiau ne savoje.

Tai tinka bent jau man.

Visgi, kokia esi Tu? Tikroji Tu. Kokia esi, kuomet pasilieki viena? Apie ką svajoji, apie ką galvoji? To klausiu Tavęs ir… Savęs. Tik neseniai supratau, jog pastaruoju metu visos mano svajonės buvo susijusios su aplinka ir kitais žmonėmis, tačiau ne su manimi. Kaip tipiška. Ypač Mergelei. Kaip įmanydama stengiausi atrasti bent vieną svajonę, kuri būtų tik mano ir tik man, tačiau viskas, ką pavyko padaryti, tai suprasti, jog tokios nėra. Pasidarė taip nyku, ypač, kuomet tai pripažinau kitai giminingai sielai.

– Tikrai? Visos svajonės yra susijusios su kitais? Pavyzdžiui?
– Su šeima, draugais… Noriu, kad jie būtų sveiki, kad nutiktų tas ar anas…
– O tau?- ji pertraukė mane. – O kas nori, kad nutiktų tau?
– Noriu atrasti mylintį žmogų…
– Tai irgi susiję su kitu žmogumi,- ji šypteli.
– Tuomet nežinau,- iškeliu rankas į orą,- ir tai mane gąsdina.

Ji nuleidžia akis. Suprantu, ką nori pasakyti, nes tą patį galvoju ir aš.

„Liūdna neatrasti svajonės“.

Grįžusi namo bandžiau suprasti, nuo kada mano svajonės tapo daugiau susijusios su kitais nei su manimi. Supratau, jog tokia buvau nuo pat vaikystės, tačiau tai ypač pasireiškė po skyrybų, kuomet visos turėtos svajonės ir planai pradingo tarsi spragtelėjus pirštais. Nuo tada tapau labai atsargi – tiek planuojant ateitį, tiek svajojant, nes jau žinojau, kaip viskas greitai gali pasikeisti. Tikriausiai dėl to svajones pradėjau sieti su kitais žmonėmis ir aplinka… Dabar suprantu, jog tai savotiška savęs pačios apsauga – matyt, mano pasąmonė norėjo, jog tą suprasčiau tik dabar.

Galvoje pradėjau varstyti kiekvieną stalčių, ieškodama, koks noras galėtų būti susijęs tik su manimi ir skirtas tik man. Pradėjau ieškoti savęs, pasislėpusios ir, matyt, per daug atsargios. Tą vakarą, kuo daugiau ieškojau, tuo daugiau pykau – niekada nemaniau, jog turėsiu ieškoti svajonės, nes visuomet iki 24 metų laikiau save svajotoja.

Tikriausiai neteisingai svajojau.

Tuomet nustojau kapstytis stalčiuose ir uždaviau sau du klausimus:

„Kas tau patinka, Paulina? Ką visuomet norėjai išmokti, tačiau niekuomet nepradėjai?“

Atsakymas atėjo gan greitai – visuomet norėjau mokytis šokti ir šokis mane visuomet žavėjo. Nors ir anksčiau planavau mokytis šokti ne viena, tačiau dabar buvau tikra, jog tai yra tik mano svajonė ir skirta tik man. Juk šokti galiu mokytis ir viena, tiesa? Poros tam man nereikia. Supratau atradusi siūlo pradžią, senos svajonės užuomazgą, kuri per ilgai buvo apleista.

Tą vakarą sau virtuvėje pasakiau, jog laikas atpažinti tai, ko visuomet norėjau, laikas nebesakyti, jog „noriu“ ar „norėčiau“, tačiau „aš tą darau“. Tad nieko nelaukdama tą patį vakarą suradau šokių studiją (po dviejų nesėkmingų bandymų, kuomet viena iš studijų pasirodė kur kas per toli ir įsikūrusi pavojingoje vietoje). Neketindama tempti gumos, užsirašiau, o tuomet padrąsinau save, jog nėra ko bijoti. Taip kažkada turėtas noras tapo konkrečiu veiksmu, apibraukta data kalendoriuje.

Supratau, jog užtenka svajoti ar norėti. Reikia pradėti gyventi.

Taigi… O ką nori padaryti Tu? Ką, apart svajojimo, gali padaryti čia ir dabar? Ar matai save mano patirtyje – galbūt supratai, jog ir Tavo svajonės yra daugiau susijusios su kitais? Ar žinai, kaip reiktų svajoti? Ar moki kurti norus, susijusius tik su tuo, kas iš tiesų esi?

Ir tai klausimai ne vien moterims – tai klausimai visiems. Ypač tiems, kurie yra įpratę save dalinti kitiems, kurie savęs nemato be tam tikro žmogaus, tiems, kurie planuoja už du, tiems, kurie seniai galvojo, ką naujo jie norėtų išmokti. Klausiu tų, kurie kaip ir aš į ateitį žiūri atsargiai.

Visiems mums galiu pasakyti…

Nustokim svajoti, pradėkim gyventi.

Nustokim savęs ieškoti kitame, atraskim save… Savyje.

Nustokim vien dalinti save, pradėkim auginti save.

 

Su meile,
Paulina 

4 komentarai “Sugrįžus namo. 6 dalis

 1. Labas, Paulina!
  Ir aš neturiu svajonės Sau. Tokios tikros, rimtos svajonės. Dar neseniai galvojau, kad tai katastrofa, bet dabar jau nesu tuo tikra. Išmokau tiesiog gyventi ir džiaugtis buvimu čia ir dabar. Gyvenu taip, lyg būtų likę mažai laiko… Tai taip norisi džiaugtis kiekviena akimirka, kiekvienu žmogumi, įvykiu… Gyvenu su šypsena ir tarp šypsenų 😊😊😊. Mokausi mylėti ir džiaugtis savimi. Rašau dėkingumo dienoraštį. Ir kartais pati sau pavydžiu 😉. Mano gyvenimas pilnas stebuklų! Tu irgi vienas iš jų 😉. Dar nesupranti, kodėl, už ką Tau taip nutiko, bet vieną dieną pasijusi dėkinga. Viskas tik į gerą. Mėgaukis. Savimi. Šokiu. Gyvenimu. Pavasariu. Stebuklais 😘

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Labas!

   Dėkui už tokias šiltas, pavasariškas, įkvepiančias mintis! Skaičiau jas ir šypsojausi.. Ir nusiraminau, jog ne aš viena, kuri neturi milžiniškos svajonės, galinčios pakeisti gyvenimą, aplinką. Iš tiesų, gyventi čia ir dabar man skamba kur kas geriau, ne planuoti viską taip, tarsi žmogaus garantuotai prieš akis lauktų šimtmetis… Kaip vienas žmogus man pasakė, kiekviename gyvenimo etape atsiranda vis nauji tikslai, svajonės (ar kaip tai pavadinti) – vienos net ir nėra.
   Žinai, turiu atgaivinti rašymą į dėkingumo dienoraštį – aš irgi tokį turėjau, irgi rašiau, bet kažkodėl nustojau. Toks rašymas yra vienas iš geriausių dalykų! Tuomet tikrai išmoksti pamatyti, kad gyveni tarp šypsenų, tarp svajonių :)))

   Dėkui dar kartą už įkvėpimą!

   Patinka

 2. Labas, Paulina 🙂 !

  Kaip teisingai Jums pasakė tas vienas žmogus – kiekviename gyvenimo etape atsiranda vis nauji tikslai, svajonės, siekiai.. O kad būtume laisvi ir laimingi – ko gero, neturime vadovautis griežtomis schemomis ir lūkesčiais.. O gyventi taip, kaip gyvenimas veda, kaip širdis veda. Tai ne taip jau lengva mūsų techno-pasaulyje, bet tai vienintelis būdas neprarasti ryšio su savimi.

  Ne rojuje gyvename, ir kartais nutinka labai keistų, netikėtų, net baisių dalykų gyvenime, kai mes pasimetame, sutrinkame, susigūžiame savyje.. Ir klausimai: Kodėl, kodėl man, kas toliau?.. – neduoda ramybės. Bet aš supratau, kad atsakymai į šiuos klausimus ateina tuomet, kai mes nusiraminame, kai paleidžiame skausmą ir lūkesčius. Mes labai norime sužinoti – kas toliau, ir norime sužinoti greitai. Aš tuo kankinausi kaskart, kai gyvenime nutikdavo kažkas netikėto ir negatyvaus. Ach, tiesa, dar ir kaltinau save dėl visko..

  Iš tiesų – labai geras Jūsų pastebėjimas: būkime dėkingi už viską, kas yra gero mūsų gyvenime, dėkingumas atkuria mūsų ryšį, sveiką sąveiką su aplinka, žmonėmis, pačiu gyvenimu. O tada gėris sugrįžta, nes mes atsiveriame gėriui 🙂 ..

  Ačiū, Paulina, kad rašote, ačiū už Jūsų nuoširdumą ir tyrumą 🙂 ! Gerumo mums visiems 🙂 !

  Patinka

 3. Tik aš pasakyčiau kitaip. Ne nustokite svajoti, o atvirkščiai, svajokite drąsiai, daug ir plačiai ir tada ką nors darykite (kaip tu sakai – gyvenkite), kad pasiekti tas svajone, veikite, ir pasieksite. Ir gyvenimas bus gražus, įdomus ir prasmingas. Tik gal nebūtina turėti grand gyvenimo svajonės. Gal užtenka ir paprastų, kad ir ryte atsikelti šalia mylimo žmogaus. Arba dar paparasčiau – rasti laiko ramiai paskaityti įdomią knygą. Paprastai, mažai, bet daug ir plačiai 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s